سوالات متداول و راهنما

در این قسمت می‌توانید همه ابهامات خود درباره وام‌ایکس را برطرف کنید
وام‌ایکس پلتفرم مدیریت صندوق‌های قرض‌الحسنه است. وام‌ایکس صرفاً تسهیلگر عملیات صندوق‌هاست و به مدیران صندوق کمک می‌کند تا عملیات مربوط به صندوق را به آسانی مدیریت نماید. وام‌ایکس به خودیِ خود صندوق قرض‌الحسنه نیست و وامی اعطا نمی‌نماید.
وام‌ایکس تمامی مشکلات صندوق‌های قرض‌الحسنه اعم از مسائل حسابداری، اعطای وام و وصول اقساط، اطلاع‌رسانی پیامکی بابت تمام عملیات (درخواست عضویت، درخواست وام، موعد قسط، تعویق قسط، پرداخت قسط)، مدیریت صف وام، پرداخت آنلاین وام و اقساط، دریافت هدیه بصورت دلخواه و گزارشات کلی و تفصیلی را برطرف می‌نماید.
جهت شروع کار با وام‌ایکس شما می‌بایست از قسمت ثبت‌نام، بصورت رایگان عضو شوید. پس از عضویت و تکمیل اطلاعات شخصی می‌توانید در صورت تصمیم به تعریف صندوق، از منو به قسمت صندوق -> صندوق‌های من رفته و روی ثبت صندوق جدید کلیلک نمائید. در غیر اینصورت اگر مایلید عضو صندوقی ثبت شده شوید و در صورتی که کد شش رقمی صندوق مورد نظرتان را دارید از منو به قسمت کاربر -> صندوق‌ها رفته، عضویت در صندوق جدید را کلیک نموده، کد عضویت را وارد نمائید و درخواست عضویت را ارسال کنید.
پس از ثبت‌نام رایگان در سیستم، اگر مایلید عضو صندوقی ثبت شده شوید و در صورتی که کد شش رقمی صندوق مورد نظرتان را دارید از منو به قسمت کاربر -> صندوق‌ها رفته، عضویت در صندوق جدید را کلیک نموده، کد عضویت را وارد نمائید و درخواست عضویت را ارسال کنید. پس از تائید مدیر صندوق شما عضو صندوق مورد نظر خواهید شد و می‌توانید عملیات مورد نظرتان را انجام دهید.
خیر محدودیتی وجود ندارد.
اعضای صندوق هیچ هزینه‌ای بابت حق صندوق و یا عضویت پرداخت نمی‌نمایند. بصورت پیش‌فرض هیچ هزینه‌ای برای اعضا در نظر گرفته نشده است اما مدیران صندوق می‌توانند قوانین خود را وضع کنند و این قوانین قبل از عضویت به اطلاع اعضا خواهد رسید.
در حال حاضر وام‌ایکس بصورت تحت وب از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت (کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت یا گوشی موبایل) در دسترس هست و بزودی در دو پلتفرم اندروید و iOS نیز بصورت اپلیکیشن در دسترس خواهد بود.
عدم دریافت هزینه از مدیران صندوق که یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران است. ارائه‌ی سیستم مدیریت صندوق بصورت سرویس ابری که مشکلات نصب در سیستم، امنیت اطلاعات (بدلیل پشتیبان‌گیری مداوم از داده‌ها) و پشتیبانی به‌موقع را ندارد. پشتیبانی از همه‌ی مدل‌های صندوق اعم از لیست انتظاری، قرعه‌کشی، نوبتی و غیره. پرداخت آنلاین تمامی تراکنش‌ها از طریق درگاه امن بانک ملت متصل به شبکه‌ی شاپرک.
پول‌های واریزی بنام صندوق (شماره‌ی شبای صاحب حساب) در حساب ویژه‌ی وام‌ایکس نگه‌داری می‌شوند. تفاوت اصلی حساب ویژه‌ با حساب معمولی در این است که وام‌ایکس هرگونه دخل و تصرف در حساب ویژه را از خود سلب می‌نماید.
برداشت پول بطور معمول بسته به زمان درخواست (بدلیل انجام تراکنش‌ها در شبکه‌ی پایا یا ساتنا) بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری بطول خواهد انجامید.
شما می‌توانید اعضا، تراکنش‌های قبلی اعم از وام‌های اعطایی و اقساط پرداختی و همچنین واریزها (در صندوق‌های سرمایه‌گذاری) را از صفحه‌ی صندوق و طبق نمونه، از طریق فایل اکسل وارد نمائید.
غیرفعال شدن صندوق به دو دلیل اتفاق خواهد افتاد. دلیل اول وقوع تخلف در صندوق و دلیل دوم افزایش مبلغ گردش مالی صندوق به بیش از ۳۰ میلیارد ریال می‌باشد. در صورت وقوع تخلف، مدیر صندوق می‌بایست مدرکی دال بر عدم وقوع یا تصحیح تخلف برای ما ارسال نماید و در صورت افزایش گردش مالی، مدیر صندوق می‌بایست دریافت مجوز از بانک مرکزی را در دستور کار خود قرار دهد.
خیر. تمامی اطلاعات اعضای صندوق اعم از نام، شماره تلفن، ایمیل، کد ملی و ... خصوصی تلقی شده و فقط در اختیار مدیر صندوق قرار خواهد گرفت.
در وام‌های قرعه‌کشی/نوبتی، زمانی برای درخواست وام و واریز قسط اول وجود دارد و در صورتیکه اعضا قبل از زمان مقرر درخواست وام را ندهند دیگر امکان اضافه شدن به آن وام وجود نخواهد داشت. اما در صندوق‌های لیست انتظاری چنین محدودیتی وجود ندارد چراکه سرمایه‌ی صندوق، ارتباطی به حضور یا عدم حضور اعضا نخواهد داشت.
شما می‌توانید از طریق صفحه‌ی تماس، بصورت پیام، ارتباط تلفنی، ارتباط پیامکی یا شبکه اجتماعی (واتس‌اپ، تلگرام) و همچنین ایمیل با ما در ارتباط باشید. همچنین از طریق آدرس و بصورت حضوری پذیرای شما خواهیم بود.
خیر. هیچ کاربری تا زمانی که وام خود را تسویه نکرده باشد امکان درخواست خروج از صندوق را نخواهد داشت. پس از تسویه کاربر می‌تواند درخواست خروج از صندوق را برای مدیر صندوق ارسال نماید.
در حال حاضر، سازنده‌ی صندوق همان مدیر صندوق تلقی خواهد شد و امکان تغییر مدیر صندوق از طریق پنل وجود ندارد. اگر به هر دلیل نیاز به تغییر مدیر صندوق از کاربری به کاربر دیگر وجود داشته باشد، می‌بایست درخواست بصورت نامه‌ی رسمی توسط مدیر کنونی برای ما ارسال گردد تا پس از احراز هویت، مدیر صندوق تغییر یابد.
عضویت در وام‌ایکس هیچ هزینه‌ای ندارد و نخواهد داشت. تنها هزینه‌ای که اعضای صندوق‌ها پرداخت می‌نماید، پس از دریافت وام و کارمزدی ۲ درصدی است که بر روی هر قسط پرداخت خواهند نمود. بعنوان مثال اگر مبلغ هر قسط ۱۰۰ هزار تومان باشد، کاربر ۲ هزار تومان بالغ بر مبلغ قسط بعنوان کارمزد به وام‌ایکس پرداخت خواهد نمود.
خیر. تمام هزینه‌های پیامک بر عهده‌ی وام‌ایکس است و هزینه‌ای از مدیر صندوق یا اعضا دریافت نمی‌گردد.
در حال حاضر پرداخت‌ها بصورت آنلاین قابل انجام است. بزودی ثبت پرداخت دستی بصورت حواله، کارت به کارت یا نقدی نیز امکان‌پذیر خواهد بود.
بله. امکان ویرایش اطلاعات تا قبل از تائید از طرف کارشناسان ما وجود خواهد داشت.
بدلیل اینکه وام‌ایکس تمامی هزینه‌های صندوق را مرتفع می‌نماید و نیازی به دریافت حق صندوق یا کارمزد نمی‌باشد. اعضا در صورت تمایل می‌توانند مبلغی اضافه بر قسطشان بعنوان هدیه بحساب صندوق واریز نمایند.

هنوز چیزی که دنبالش بودید رو پیدا نکردید؟!

با ما تماس بگیرید:
021 88 87 8980 hi@vamx.ir